Edmund Janniger – Dzieciak z MONu

5

Edmung Janniger, to wybrany w listopadzie 2015 roku doradca Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Ze względu na młody wiek (20 lat) oraz negatywną opinię jaką wśród wielu internautów ma Antoni Macierewicz, Janniger szybko stał się obiektem prześmiewczych memów internetowych. Memy, których bohaterem jest młody doradca poruszają głównie tematykę jego wieku i braku doświadczenia oraz wyglądu. Janniger jest porównywany między innymi do Harry’ego Pottera oraz Kazimiery Szczuki. Jedno z najczęściej wykorzystywanych zdjęć stało się częścią szablonu umożliwiającego szybkie wygenerowanie memu z Edmundem Jannigerem.

 

Zanim został doradcą w MON, Janniger był asystentem Antoniego Macierewicza, a następnie wiceszefem jego biura poselskiego. Jako wiceszef okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10 (Piotrowskiego) zajmował się kampanią wyborczą Antoniego Macierewicza. Janniger studiuje na amerykańskim uniwersytecie Rutgers. Jest członkiem Prezydium Senatu uczelni oraz prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych.

 

Hashtag #dzieciakzmonu podobnie jak większość pierwszych memów z Jannigerem powstał na łamach serwisu Wykop.pl. Jeden z użytkownikó serwisu poruszył kwestię dorobku naukowego doradcy. W jego skład wchodzi 10 publikacji naukowych, dzięki którym Janniger uzyskał indeks Hirsha = 3, co w tak młodym wieku jest znaczącym osiągnięciem. Okazuje się jednak, że Janniger jest jedynie współpautorem prac i nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie to, że wszystkie dotyczą dermatologii, a Janniger studiuje na wydziale administracji. Drugim współautorem prac jest ojciec Jannigera – Robert A. Schwartz, profesor nauk medycznych, dermatolog i międzynarodowej sławy badacz nowotworów skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www