Marian “wpierdol” Kowalski

marian7

Marian Kowalski to lider lubelskiego Ruchu Narodowego, kulturysta oraz były kandydat na stanowisko prezydenta RP. Memy wyśmiewające aparycję oraz w mniejszym stopniu prawicowe poglądy Mariana Kowalskiego zaczęły pojawiać się podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2015 r.

 

Głównym tematem memów jest muskulatura i praca zawodowa Mariana Kowalskiego, który do czasu otrzymania wypowiedzenia był trenerem personalnym w jednym z lubelskich klubów fitness . Niecodzienny dla polityka wygląd Kowalskiego sprowokował twórców memów do przypisywania mu słów i zachowań stereotypowego bywalca siłowni. Specjalnością Kowalskiego, jeżeli wierzyć memom internetowym, jest „wpierdol”, którym miałby nakłaniać do dodania na niego głosu. Do jego zdjęć, często tych, które były wykorzystywane w trakcie kampanii prezydenckiej, dodawane są fikcyjne cytaty lub wypowiedzi innych osób, np. pseudokibiców Lechii Gdańsk z programu „Pod napięciem”.

 

Wbrew teoretycznie negatywnemu wizerunkowi Mariana Kowalskiego kandydat został ciepło przyjęty podczas AMA z jego udziałem dla portalu Wykop. Spośród wszystkich kandydatów na prezydenta, którzy zdecydowali się na udzielanie odpowiedzi użytkownikom serwisu Marian Kowalski otrzymał najwięcej „wykopów”, czyli wyrazów aprobaty decydujących o popularności tematu. Jego wypowiedzi były wysoko oceniane, a program odebrany pozytywnie. Jednocześnie użytkownicy wykopu należą do jednej z grup, która najczęściej publikowała memy internetowe z Marianem Kowalskim, co pozwala przypuszczać, że ich celem nie było ukazanie polityka w złym świetle lub wyrażenie niechęci jego twórców, a jedynie wykorzystanie chwytliwego tematu i rozbawienie odbiorców grafik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www