Magdalena Ogórek – Moja Pani Prezydent

16

Magdalena Ogórek była kandydatką na urząd prezydenta z ramienia SLD w 2015 r. Memy wyśmiewające jej kompetencje oraz powód wyboru na kandydata lewicy zaczęły pojawiać się w trakcie kampanii poprzedzającej wybory. Magdalena Ogórek jest historykiem kościoła i zdobyła tytuł doktora na Uniwersytecie Opolskim . Pomimo wielu kontrowersji jakie budzi jakość jej pracy naukowej to nie wykształcenie stało się głównym tematem memów z niedoszłą panią prezydent.

 

Magdalena ogórek w 1998 roku wzięła udział w wyborach miss Śląska i Zagłębia wystąpiła również w kilkudziesięciu odcinkach serialu „Na dobre i na złe” oraz kilku innych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Doświadczenia zawodowe oraz wygląd kandydatki stały się pretekstem do stworzenia większości inspirowanych jej osobą memów internetowych.

 

Nie wszystkie memy dotyczące wyglądu Magdaleny Ogórek mają jednoznacznie negatywną wymowę. Jednym z popularniejszych, powtarzających się motywów były modyfikacje zdjęć, na których kandydatka na urząd prezydenta przypominała słodkie postacie z japońskich mang i anime.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www