Duda w Chinach

4

Od 24 do 27 października 2015 r. Prezydent RP, Andrzej Duda przebywał szczycie przywódców mechanizmu współpracy Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Media głównego nurtu nie poświęciły wizycie wiele uwagi, ale dzięki Internautom nie przeszła ona bez echa. Poza wyrazami uznania dla samego prezydenta i sposobu, w jaki został przyjęty w Chinach, wydarzenie doczekało się wielu komentarze w formie memów internetowych.

 

Internauci zdają się w większości przypadków sprzyjać nowo wybranej głowie państwa. Memy internetowe komentujące podróż prezydenta do Chin mają przeważnie pozytywną wymowę i skupiają się na korzyściach (zwykle wyolbrzymionych), które Polska może wynieść ze współpracy z państwem środka. Popularnym tematem było również gorące przyjęcie, jakie prezydentowi zgotowali Chińczycy.

 

Z ogołu memów nie wyłania się, jak to było w przypadku memu Komorowski w Japonii, negatywny, pełen wstydu za działania głowy państwa obraz wizyty. Nawet nieco złośliwe komentarze zbliżone stylem do memu cenzoduda, nie wydają się być wyrazem rzeczywistych opinii ich autorów. Być może dlatego, że opierają się wyłącznie na ich wyobraźni i poczuciu humoru, a nie częściowo przynajmniej rzeczywistych wpadkach, jak w przypadku poprzedniego prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www