Afera podsłuchowa

sowa2

Pod nazwą afery podsłuchowej znany jest szereg wydarzeń związanych z publikacją stenogramów taśm, na których znajdują się podsłuchane rozmowy polskich polityków i ludzi biznesu. Taśmy nagrane głównie w restauracjach Sowa & Przyjaciele, Amber Room w pałacyku Sobańskich oraz Osteria ujawniły wiele informacji dotyczących korupcji, nepotyzmu i działalności na szkodę Państwa.

Pierwsze stenogramy tygodnik Wprost opublikował 14.06.2014. Wydarzenie było na tyle obfite w stopniowo ujawniane wątki i skandale związane z nowymi bohaterami, że można wyodrębnić dwa rodzaje memów związanych z aferą:

Memy związane z samym faktem nagrywania i reakcją rządu na ujawnienie afery

Wiele kontrowersji, wyrażonych w formie memów wzbudziły zdecydowane kroki podjęte przez rząd i policję w celu odnalezienie i ukarania osób odpowiadających za nagrywanie polityków oraz zamknięcie ust dziennikarzom. Tymczasem pomimo skandalicznej treści rozmów, w sprawie ich bohaterów nie zrobiono prawie nic.

Memy komentujące konkretne fragmenty rozmów

Wśród memów tego rodzaju znalazły się między innymi prześmiewcze komentarze wykorzystujące takie cytaty jz rozmów, np. słowa byłego szefa MSW – Bartłomieja Sienkiewicza: „Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje”, „chuj, dupa i kamieni kupa”, funkcjonariusze BOR „mają syndrom sztokholmski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www