Karol. Człowiek który został Popkiem


karol_popek8

Mem związany jest z postacią Karola Sekuły, pochodzącego z Kalisza nastolatka, który przeszedł zabieg skaryfikacji aby upodobnić się do swojego idola – rapera Popka. Popek, raper i członek grupy muzycznej Gang z Albanii sam zyskał międzynarodowy rozgłos po tym jak celowo poddał się zabiegowi wykonania blizn na twarzy oraz wytatuował sobie gałki oczne. Sekuła 12.07.2015 r. opublikował zdjęcia dokumentujące zabieg na Facebooku. W ciągu kilku godzin od opublikowania zostały udostępnione ponad 3 tysiące razy.

 

Większość memów oraz komentarzy poruszających temat skaryfikacji wykonanej przez nastolatka ma negatywny charakter Pojawiają się jednak również głosy poparcia, ze strony osób, które szanują chłopaka za „odważną decyzję”. Jednym z najpopularniejszych memów internetowych związanych ze skaryfikacją młodego Kaliszanina są zdjęcia osób, które przy pomocy keczupu, szminki lub painta umieszczają na swoich twarzach imitacje blizny Sekuły.

 

Niedługo po publikacji fotografii sieć zalała fala memów wyśmiewających chłopaka i stawiających go za przykład głupoty współczesnej młodzieży. Na fali popularności wydarzenia Powstało również kilka prześmiewczych profili facebookowych, z których najpopularniejszy, inspirowany tytułem filmu “Karol, człowiek, który został papieżem” – „Karol. Człowiek który został Popkiem” zgromadził ponad 35 tysięcy fanów.
Warto zwrócić uwagę na mity związane ze skaryfikacją nastolatka. Podczas wywiad z Conorem – mężczyzną, który wykonał zabieg skaryfikacji Karola, pada zapewnienie, że chłopak jest pełnoletni, a o swoim postanowieniu przez miesiąc rozmawiał ze skaryfikatorem. Decyzja o zabiegu nie była więc całkowicie pochopna.

<iframe width=”854″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/0umRjjOE-tc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www