Rysunki Jacka Gmocha

gmoch3

Znany polski piłkarz i trener w Internecie zasłynął przede wszystkim jako gość studia meczowego TVP gdzie analizował spotkania piłkarskie polskiej reprezentacji piłki nożnej. Omawiając poszczególne spotkania i konkretne zagrania wspomagał się rysując na grafikach prezentujących rozstawienie zawodników lub zatrzymanych w kadrze akcji.

Rysunki, wykonuwane przez Jacka Gmocha są delikatnie mówiąc haotyczne. Ich autor stara się zmieścić w jednym miejscu dużo informacji, przez co efekt wygląda czasami jak kłębowisko przypadkowych linii.

Chaotyczne linie, a często również kojarzony z Gmochem zapis śmiechu „He He He” umieszczane są przede wszystkim na zdjęciach związanych ze sportem i niezawodnie budzą skojarzenia z charakterystycznym dla komentatora sposobem przedstawiania wydarzeń.

Już w 2007 roku publikowano nagrania z najzabawniejszymi wypowiedziami trenera.

Pierwsze grafiki przedrzeźniające styl Jacka Gmocha pojawiły się w sieci co najmniej od 2008 r. np. w serwisie Joemonster.org. Prawdziwą popularność memu należy jednak wiązać z mistrozstwami Euro 2012, po których nastąpił wysyp grafik naśladujących styl Jacka Gmocha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www