Facecje

facecje5

Facecje publikowane są przede wszystkim na facebookowym fanpage’u, założonym w listopadzie 2012 roku przez Patryka Brylińskiego i Maćka Kaczyńskiego, którzy na co dzień zajmują się kreacją w reklamie, mediami społecznościowymi i tworzeniem memów (Junior Brand Manager, Antkowi Znowu nie Wyszło).

 

Zabieg publikowania spreparowanych faceookowych rozmów, które prowadzą postaci historyczne nie jest nowy i był już stosowany w memach anglojęzycznych. Memy znane pod nazwą „History through Facebook” , opublikowane po raz pierwszy prawdopodobnie w 2011 roku przez portal ClollegeHumour koncentrują się jednak przede wszystkim na opowiadaniu rzeczywistych historycznych wydarzeń w zabawny sposób dopasowany do realiów Facebooka. Facecje tymczasem ewoluowały w stronę medium komentującego również aktualne wydarzenia, takie jak premiery seriali i kampanie społeczne .

<iframe width=”854″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/aHbsEoE5Jzo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Autorzy facecji założyli również powiązany z fanpage’em kanał YouTube’owy, na którym publikują nagrania stylizowane na program z wiadomościami ze świata, które przedstawiają znane postaci historyczne. Popularność memu została wykorzystana w wymierny, finansowy sposób kiedy ich autorzy zaczęli sprzedawać koszulki z grafikami tematycznie związanymi z facecjami oraz wydali książkę ze zbiorem swoich memowych historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www