Krzysztof Kononowicz


Krzysztof Kononowicz, z zawodu kierowca, stał się znany po opublikowaniu w sieci nagrania, na którym przekonywał mieszkańców Białego Stoku do oddania na niego głosu w zbliżających się wyborach samorządowych.

Kandydat występował przed kamerami w tureckim swetrze i posługiwał się prostym językiem. Zarówno wygląd, a szczególnie sweter Kononowicza, jak i jego poszczególne wypowiedzi stały się inspiracją dla twórców memów interentowych.

Dzięki Krzysztofowi Kononowiczowi słowa „żeby nie było niczego” stały się popularne i często są wykorzystywane do podkreślenia złej sytuacji w Polsce.

Film dzięki, któremu niedoszły polityk zyskał sławę nagrała TV Jard jako część serii prezentacji dla programu Studio Wyborcze. Kononowicz był kandydatem nr 1 z listy wyborczej Podlasia XXI wieku na urząd prezydenta Miasta Białystok w wyborach samorządowych w 2006 r. Do wirusowej popularności nagrania przyczynił się również wystrój studia oraz oprawa muzyczna wykorzystująca discopolową aranżację piosenk “Moje miasto to Białystok”.

Chociaż Krzysztof Kononowicz nie wygrał wyborów, ani nie przeszedł do ich drugiej tury, to udało mu się zdobyć 1700 głosów, co i tak jest sporym osiągnięciem. Wśród memów, które wykorzystują jego słowa i wizerunek znajdują się treści wyśmiewające jego nieortodoksyjną, jak na polityka prezencję, ale również wyrazy uznania za szczerość i brak politycznej obłudy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www