#OniJeszczeNieWiedzą

oni1

Opis

#OniJeszczeNieWiedzą to hashtag, który zdobył popularność na Twitterze i przeniósł się do innych mediów społecznościowych we wrześniu 2015 r. Hasło teoretycznie jest odpowiedzią na informacje o przyjęciu syryjskich imigrantów do Polski, której pewną ich część przypisano w ramach solidarności wewnątrz Unii Europejskiej. Jednak „OniJeszczeNieWiedzą” o specyficznych dla Polski kwestiach, które powinny ich do tego zniechęcić, takich jak mróz, ZUS i PZPN.

W praktyce hasło jest używane do opisywania niemal wszystkich, nie zawsze negatywnych kwestii związanych z Polską np. „OniJeszczeNieWiedzą, dokąd nocą tupta jeż lub, że się kocham w Ewie”. Mem jest ciekawym sposobem opowiadania o tym co Polaków boli w Polsce lub co z Polską się kojarzy. W większości przypadków nie powinien być traktowany jako przejaw silnej niechęci do imigrantów.

Pochodzenie

Mem w kontekście syryjskiej imigracji zadebiutował na Twitterze 09.09.2015 r. Autorem dwóch pierwszych Twittów jest Dziennikarz – Krzysztof Stanowski. W ciagu kilku kolejnych dni na Twitterze opublikowano setki, jeżeli nie tysiące informacji, o których „oni jeszcze nie wiedzą”. Hashtag stał się popularny również na facebooku, a kompilacje twittów nim oznaczonych publikowały między innymi NaTemat, Wyszło, Aszdziennik, oraz Antyweb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www