Typowy Seba

seba2

Typowy seba to mem, który odwołuje się do wspomnień odbiorców. Szczególnie tych, którzy wychowywali się w miejskich blokowiskach i z nostalgią wspominają dzieciństwo. Bohater memu ma być typowym chłopakiem wychowanym na “czipsach” i grze w “gałę”. Jego najlepszy kumpel to “Mati”, a podczas gry “na budzie stoi gruby”.

Nie do końca wiadomo jakie były początki memu, ale należy ich szukać w pierwszych miesiącach 2013 r. Autorstwo memu przypisuje sobie Randal Kieślowski, znany z prowadzenia wielu populanych fanpage’y poświęconych memom internetowym.

Kieślowski oskarża również autora najpopulaniejszego obecnie fanpage’a poświęconego typowemu Sebie o kradzeż jego pomysłu. Fanpgage Randala Kieślowskiego „Typowy Seba – Peja Tibia Gała” miał być zgłoszony jako naruszający regulamin. Zgłaszający prawdopodobnie wykorzystał zamknięcie konkurenta i założył włassną obecnie najpopularniejszą stronę.

W wywiadzie udzielnym socialpress.pl Randal Kieślowski opisał początki memu:

Typowego Sebę wymyśliliśmy ze znajomymi w lutym. Ja znalazłem „mordę”, kolega wymyślił, że jest „typowy”, a inny kolega zrobił mu tło z piłek nożnych .

Komentarze pod wywiadem są jednak jednoznacznie negatywne, a ich autorzy mówią, że domniemany autor albo kłamie, albo sam ukradł pomysł na typowego sebę. Internetowe wypowiedzi są jednak, często nawet bez uzasadnionego powodu pełne hejtu. Na razie Randal Kieślowski jest więc jedyną oficjalnie przyznającą się do stworzenia memu osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www