Hozmówki z Hanną

hanna

Hozmówki z Hanną, to seria grafik, których główną bohaterką jest prezydent warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Grafiki w prześmiewczy sposób przedstawiają bohaterkę w różnych sytuacjach związanych z polityką i życiem stolicy.

Gafiki są publikowane na dedykowanym im facebookowym fanpage’u, który został założony 21 września 2014 r. Wraz z nimi pojawia się zwykle komentarz, którego pisownia naśladuje sposób mówienia bohaterki.

Hozmówki z Hanną są formą satyry na to, w jaki sposób działają władze miasta. Co ciekawe były mylone z celowymi PR-owymi zabiegami przedstawicieli pani prezydent. Dodatkowe wątpliwości wzbudziło zatrudnienie ich autorki w warszawskim ratuszu. Jego rzecznik prasowy – Bartosz Milczarczyk zapewnił jednak, że popularność rozmówek nie wpłynęła na zatrudnienie ich autorki.

Co ciekawe Hanna Gronkiewicz-Waltz po wygranych wyborach opublikowała na swoim facebookowym profilu zdjęcie w kojarzonej z memem koszulce “bhawo ja”. Do fotografii dodano komentarz “Bhawo Wy”. Jeżeli satyra hozmówek z Hanną nie jest zaplanowanym sposobem ocieplenia wizerunku pani prezydent, to i tak udało jej się ją w ten sposób wykorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www