Hipsterski maoizm

mao3

Hipsterki maoizm to facebookowy fanpage, którego autorka publikuje przede wszystkim zdjęcia polityków z prześmiewczymi podpisami odnoszącymi się do danego polityka, frakcji lub ogólnej sytuacji politycznej.

W przeciwieństwie do materiałów publikowanych na stronie Sztuczne Fiołki, Hipsterski Maoizm nie opowiada się jednoznacznie za żadną opcją ideologiczną wyśmiewając niemal wszystkie polskie ugrupowania polityczne.

Fanpage Hipsterski Maoizm został założony wiosną 2012 roku przez Joannę Dziwak. W sierpniu 2015 roku lubiło ponad 77 tysięcy użytkowników Facebooka. Wśród osób, które publikowały memy tworzone przez autorkę Hipsterskiego Maoizmu znajdują się również polscy politycy. Jeden z memów został skopiowany i opublikowany przez Przemysława Wiplera .

Autorka memów, być może ze względu na brak anonimowości wypowiada się również w kwestii posługiwania się jej publikacjami przez tradycyjne media, które zwykle nie zamieszczają konkretnej informacji na temat źródła materiału. Zamiast tego informują, że memy pochodzą z Facebooka lub z Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www