Kupując kebaba osiedlasz Araba VS kupując ziemniaka osiedlasz Polaka

kebab16

Hasło kupując kebaba osiedlasz Araba pojawiało się w sieci już w 2010 r. Przez część odbiorców zostało uznane za rasistowskie, inni podchodzili do niego z przymrużeniem oka. Była jednak również grupa, która traktowałą hasło poważnie. Jej liczebność znacząco wzrosła w 2015 r., wraz z nasileniem się imigracji z objętych działaniami wojennymi terenów w Afryce oraz unijnym regulacjom nakazującym krajom członkowskim przyjmowanie określonej liczby uchodźców.

 

Część osób komentujących w sieci poważne traktowanie hasła, próbowała tłumaczyć jego absurdalność wspominając między innymi o tym, że uczciwie pracujący i płacący podatki obcokrajowcy nie stanowią problemu. Wskazywano również na to, że kebaby powinny być kojarzone nie z Arabami, a z Turkami.

 

Najpopularniejszym sposobem na wytknięcie braku logiki osobom posługującym się hasłem okazało się stworzenie memu bazującego na oryginalnym haśle. W jego nowych wariantach Arabów zastąpiono innymi narodowościami, grupami etnicznymi lub społecznymi, a kebaby potrawami bądź napojami, które są z nimi kojarzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www