Kołczan prawilności

kolczan4

Kołczan prawilności to slangowe określenie nerki lub saszetki noszonej na piersi na wzór odwróconego kołczanu. Facebookowy fanpage o tej samej nazwie powstał w czerwcu 2014 roku . Na fali popularności kołczanu prawilności zaczęły powstawać kolejne nazwy które na modłę przedmiotów z gier RPG sygnalizowały przeznaczenie przedmiotu.

 

Wśród nowo utworzonych określeń pojawiły się między innymi: „Mokasyny wpierdolu, Żujnik Twardziel, Reklamówka Wiecznej Chwały, Kaptur Ulicznego Mnicha, Rózga Prawilnego Wojownika, Klinga Ostatecznej Ekstazy, Osiedlowa mikstura, Różdżka Wojowników, Okowy Grzmotu, Napięstnik Wojownika, Trzewiki Ulicznego Sprytu, Chowaniec ulicznego terroru, Skarpetki Wpierdolki, Okulary ulicznego spojrzenia, Kareta Prewencji, Karoca Rozpusty, Krzesiwo Prawilnego Chillu, Tunika Odwagi oraz Nagolenniki Ulicznego Sprytu”. Większość z nich bazowała na ironicznym porównaniu dresiarzy do wojowników znanych z gier.

 

Popularność memów opartych o podobną konstrukcję jest przykładem na to, jak powszechne stały się gry komputerowe. Choć podobnie funkcjonalne w swojej konstrukcji nazwy znane są również ze starszych, papierowych systemów RPG, to dopiero gry komputerowe np. kolejne odsłony serii Diablo stały się popularne w stopniu wystarczającym aby sprowokować powstanie memu takiego jak Kołczan prawilności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www