Ilustrowany podręcznik dla młodzieży dobrze wychowanej

podrecznik3

Ilustrowany podręcznik dla młodzieży dobrze wychowanej to założony w czerwcu 2014 r, facebookowy fanpage. Jego autorzy zajmują się tłumaczeniem słów slangowych, zapożyczeń i wulgaryzmów na język odpowiedni „dla młodzieży dobrze wychowanej”, czyli najczęściej archaizmy lub słowa rzadko używane, których znaczenie nie musi być wcale tożsame z tłymaczonym wyrazem.

 

Tłem tłumaczeń są dzieła malarskie. Dzięki zestawieniu kontrastujących elementów, z jednej strony kultury wysokiej, a z drugiej slangu i wulgaryzmów uzyskano efekt niewymuszonego komizmu, który skłonił ponad 116 tysięcy osób do polubienia fanpage’a. Memy mogą z powodzeniem funkcjonować poza łamami dedykowanej im strony, ale jej administratorzy do każdego z nich dodają opis, w którym do tłumaczenia dodają nazwę obrazu, jego autora oraz czas powstania.

 

Ilustrowany podręcznik dla młodzieży dobrze wychowanej, obok sztucznych fiołków, jest wymieniany, jako skuteczny i ciekawy pomysł promowania wysokiej kultury i sztuki w czasach zdawałoby się szczególnie dla nich trudnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www