Warszawski leming

leming

Warszawski leming to pracownik korporacji niższego lub średniego szczebla. Mieszka w Warszawie, ale przyjechał z mniejszej miejscowości i żyje ponad stan. Mem wyśmiewa między innymi postawę “zastaw się, a postaw się” widoczną wśród osób określanych mianem warszawskich lemingów. Obiektem kpin jest także  pracoholizm, konsumpcjonizm oraz hipokryzja przypisywana niektórym Warszawiakom.

Warszawski leming jest często utożsamiany z wyborcą PO, a jego ulubiona stacja telewizyjna to TVN. Zgodnie z potoczną wiedza na temat zachowania lemingów, ich warszawski odpowiednik zgadza się bez zastanowienia z ulubioną partią i stacją TV.

Po raz pierwszy Określenia “leming z miasteczka Wilanów” użył dziennikarz Robert Mazurek lipcu 2012 roku. Artykuł “Lemingi nad Wisłą” został opublikowany w lipcu 2012 roku na łamach tygodnika “Uwarzam Rze”. Prawdopodobnie to w tym artykule należy szukać korzeni memu.

Twórcy najpopularniejszego fanpage’a publikującego memy z warszawskim leminiem ujawnili w wywiadzie dla NaTemat, że sami są pracownikami korporacji w Warszawie. Inspirację do tworzenia memów czerpali z otaczającej ich rzeczywistości.

Memy z warszawskim lemingiem pojawiały się na fanpage’u od 20.08.2015 do 29.09.2015. Po dłuższej przerwie fanpage znowu działa jednak jego administratorzy nie publikują już memów, od których wziął swoją nazwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www