Typowy Mirek sprzedawca samochodów

mirek8

Mirek uosabia wszystkie (głównie negatywne) stereotypy, które przypisujemy sprzedawcom używanych samochodów. Stereotypy dotyczą nie tylko szemranych metod sprzedaży, ale również wyglądu mężczyzny. Mirek to gruby wąsaty mężczyzna, którego oczy zamalowano na czerwono, co nadało mu dość złowieszczy wygląd.

Nieodłącznymi atrybutami Mirka są skórzana kurtka i papieros, a jego wypowiedzi można uznać za co najmniej optymistyczne względem sprzedawanych samochodów. W praktyce Mirek używa zwrotów, które mają za zadanie zamaskować wady samochodu lub przekuć je w zalety, nawet jeżeli trzeba przy okazji okłamać kupującego.

Nie wiadomo, kto stworzył pierwszy mem z Mirkiem. Znany jest natomiast autor fotografii przedstawiającej sprzedawcę i jego samochodów. Wykonał ją fotograf “Echa Dnia” – Dawid Łukasik, 20.11.2012 r. na kieleckiej giełdzie samochodowej przy ulicy Milczarskiego. Wiadomo również kim jest mężczyzna ze zdjęcia – Andrzej Brzeziński usiłując sprzedać swojego Jaguara S-Type z 1999 r. nie spodziewał się raczej takiej popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www