Chytra baba z Radomia

baba10

Chytra baba z Radomia to kobieta, którą uwieczniły telewizyjne kamery kiedy sięgała po ostatnie butelki napoju 3 cytryny podczas wigilii miejskiej na rynku w Radomiu.

Na radomskim deptaku ustawiono stoły, na których przygotowano poczestunek dla najuboższych. Kolacja w tradycyjnym tego słowa znaczeniu nie odbyła się bo ze stołów błyskawicznie zniknął cały poczęstunek, nie w gardłach jednak, a w kieszeniach, plecakach i torbach mieszkańców miasta.

Chytra Baba z Radomia stałą się w sieci synonimem zachłanności. Najpopularnieszja forma memów z nią związanych to fotomontaże umieszczającę “babę” w towarzystwie np. bohaterów filmowych. Często zamieniano również napoje na inny przedmiot godny porządania.

Nagranie wigilii pojawiło się w sieci 16.02.2012 r. Niemal równolegle z rosnącą popularnością memów pojawiły się przeciwstawne narracje medialne. Jedna z nich uznawała zachłanność kobiety za coś karygodnego, druga krytykowała napiętnowania nieznanej kobiety bez znajomości szerszego kontekstu.

Zwrócono między innymi uwagę na to, że na stołach nie było zastawy i sztućców, co mogło sugerować, że produkty nie były przeznaczone do zjedzenia na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www