Faszyn from Raszyn

raszyn6

To nazwa facebookowego fanpapage’a, bloga oraz synonim złego gustu w doborze ubrań. Autorka publikuje na nich zdjęcia osób, które jej zdaniem są wyjątkowo niegustownie ubrane. Określenie „Faszyn From Raszyn” bywa stosowane również poza łamami bloga i dedykowanego określeniu fanpage’a. Pod nazwą „Faszyn From Raszyn” znane są wszelkiego rodzaju niegustowne stylizacje, łącznie z kreacjami znanych projektantów, kryterium decydującym o jego użyciu nie powinno być ubóstwo fotografowanej osoby.

Marta – autorka bloga oraz fanpage’a założonych odpowiednio w 2012 i 2011 r. pracuje w branży PR i początkowo publikowała własnoręcznie wykonane zdjęcia na prywatnym facebookowym profilu. Entuzjastyczne przyjęcie fotografii skłoniło ją do założenia bloga, a później jego odpowiednika na Facebooku. Autorka nie pokazuje twarzy fotografowanych osób, gdyż jak sama twierdzi strona nie ma na celu wyśmiewania kogokolwiek, a jedynie udokumentowanie pewnego zjawiska.

Nazwa bloga powstała z inspiracji wypowiedzią jurora programu Top Model, który stwierdził, że jedna z modelek występujących w programie ubrała się jak na sylwestra w Nadarzynie. Mieszkająca w Warszawie autorka bloga skojarzyła Nadarzyn z pobliskim Raszynem i uczyniła z niego ogólnopolski symbol złego smaku.

Autorka memu wykorzystała jego populrność i zajęła się organizacją tematycznych imprez, których uczestnicy celowo wybierają niegustowne ubrania. Obecnie na facebookowym fanpage’u pojawia się więcej informacji związanych z imprezami niż z pierwotnym memem.

raszyn1

raszyn2

raszyn3

raszyn4

raszyn5

 

raszyn7

raszyn8

raszyn9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www