Tap Madl

tapmadl3

 

Mem wyśmiewa wszechobecne anglicyzmy oraz niepoprawną polszczyznę Joanny Krupy, modelki i jednej z prowadzących polski program reality show Top Model.

 

Program Top Model, którego zniekształcona nazwa stała się memem internetowym, jest emitowany na antenie telewizji TVN od września 2010 r. Specyficzny akcent i wtrącenia, z których znana jest Joanna Krupa wynika z tego, że pomimo polskiego aktu urodzenia modelka wychowywała się w USA i to angielski jest jej pierwszym językiem.

 

„Tap Madl” nie jest jednak jedynym cytatem, który pojawia się w memach internetowych, a także w języku codziennym. „Super Express” zebrał najpopularniejsze kwestie Joanny Krupy. Wśród nich znalazły się między innymi: „Szajning lajk a star”, „Nje pszechoczysz dalej” oraz „Sześć dziewczny, nał powiedz nam łaj chcesz być tap madl i mieć wille za czy miliony w Los Angeles” .

 

Twórcy memów internetowych nie ograniczają się do kopiowania wypowiedzi modelki. Zamiast tego tworzą własne wersje słów, które ich zdaniem brzmiałyby w taki sposób gdyby wypowiedziała je Joanna Krupa. Przykładem takiej kreatywności jest nazwa facebookowego profilu „Pierdl szysko! Zostań Tap Madl!” .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www