Gdzie jest krzyż

gdzie jest krzyz1
Mem gdzie jest krzyż powstał na bazie popularnego nagrania, na którym uwieczniono protest przed pałacem prezydenckim. Zgromadzeni na placu ludzie nie zgadzali się z usunięciem krzyża upamiętniającego katastrofę polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. Najbardziej charakterystycznym elementem protestu, który został uwieczniony w formie memu były okrzyki Andrzeja Hadacza.

andrzej hadacz

Mężczyzna stał się znany dzięki agresywnej i głośnej postawie podczas demonstracji. Jego słowa „Tusk albo Komorowski – kula w łeb. Nienawidzę ich!” zostały wykorzystane w spocie wtborczym PO, jako przykład agresji i oszołomstwa wyborców PISu.

 

W 2013 roku o Andrzeju Hadaczu ponownie zrobiło się głośno za sprawą publikacji zdjęcia z parady równości, na którym stał obok Janusza Palikota. Ruch Palikota odciął się co prawda od Hadacza, ale mężczyzna i tak został okrzyknięty przez prawicę prowokatorem działającym za zlecenie lewicy .

 

Nagranie prawdopodobnie po raz pierwszy opublikowano w serwisie YouTube 24.05.2010 r .


Najbardziej znana modyfikacja i jednocześnie jeden z pierwszych polskich przykładów AutoTune News to „Gdzie jest krzyż (Mr Hek Remix)”. Autor posłużył się materiałem z oryginalnego nagrania do stworzenia teledysku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www