To uczucie

feel1

Mem jest znany również po nazwami that feel oraz twarz Wojaka. Pierwotnie odwoływał się do uczucia nostalgii związanego np. z przypomnieniem sobie starej zabawki. W takim przypadku napis “to uczucie” jest umieszczany na grafice przedstawiającej obiekt tęsknoty, tak użyty mem często jest tworzony na szablonie demotywatora.

Obecnie “to uczucie” jest wykorzystywane do podkreślenia jakiegoś stanu emocjonalnego, którego przyczyna lub wizualizacja jest przedstawiona na grafice.

Drugie najczęstsze zastosowanie to dodawanie dwóch obejmujących się rysunkowych mężczyzn lub twarzy jednego z nich. Wtedy mem najczęściej dotyczy smutnego, a nawet łamiącego serce wydarzenia, np. odrzucenia przez ukochaną osobę.

Twórcą memu prawdopodobnie jest Polak, posługujący się pseudonimem Wojak. Po raz pierwszy memy that feel pojawiły się już w maju 2010 r. na łamach niemieckiego imageboardu Krautchan. Jeszcze szybciej bo w 2009 r. publikowano demotywatory z podpisem “to uczucie” oraz ich prześmiewczą formę “to uczócie”.

wojak

W 2012 roku Wojak, posługując się tym razem pseudonimem Voyack założył temat AMA w serwisie Reddit, w ramach którego ogłosił sie autorem memu that feel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www