Polska cebula

cebula4

Dzięki internetowym memom cebula stała się najbardziej kojarzonym z Polską warzywem. Określenie „Polaki cebulaki” jest deprecjonujące w stosunku do obywateli Polski i mieści w sobie szereg negatywnych cech stereotypowo im przypisywanych, np. biedę, brak gustu i zaściankowość.

 

Za spopularyzowanie określenia „Polaki biedaki cebulaki”, które dało początek modzie na „polską cebulę” stoi twórca facebookowego fanpage’a o tej samej nazwie. Strona została założona w 2009 roku i od samego początku publikowała treści, które jak twierdzi jej twórca „obnażały biedę umysłową” .

 

W wywiadzie dla portalu NaTemat autor strony nie chce zdradzić swojej prawdziwej tożsamości i prosi aby nazywać go imieniem i nazwiskiem znanego żydowskiego gangstera – Mayera Lansky’ego . Przyznaje również, że nie jest twórcą samego określenia „Polaki cebulaki”, lecz osobą, która stworzyła na nie modę. Jako autora powiedzenia wskazuje Testovirona – mężczyznę polskiego pochodzenia, który na co dzień mieszka w USA. Testoviron, zajmował się publikacją nagrań, w których obrażał Polaków przypisując im przede wszystkim biedę. Autor strony „Polaki biedaki cebulaki” twierdzi również, że Testoviron jest dla niego wzorem i natchnieniem do prowadzenia strony, ale nie utrzymuje i nie utrzymywał z nim kontaktów.

 

Jak przyznaje autor – fanpage nie jest stroną reprezentującą jego codzienną postawę wobec Polaków. Mężczyzna na co dzień zajmuje się mediami społecznościowymi i pracuje w „Mordorze”, czyli warszawskim cenrum korporacyjnym na ulicy Domaniewskiej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona www